KYOCERA AVX TPSW686K006R0125
Part No.:
TPSW686K006R0125
Description:
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
Comments
TPSW686K006R0125 Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
125mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)