KYOCERA AVX TPSW686M006R0110
Part No.:
TPSW686M006R0110
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2312
Comments
TPSW686M006R0110 Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
110mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)