Vishay Sprague TR3B475K025C1000
Part No.:
TR3B475K025C1000
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 1411
Comments
TR3B475K025C1000 Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.11mm)