Vishay Sprague TR3C157M010C0500
Part No.:
TR3C157M010C0500
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10V 20% 2312
Comments
TR3C157M010C0500 Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)