Vishay Sprague TR3D157M010C0050
Part No.:
TR3D157M010C0050
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Comments
TR3D157M010C0050 Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)