Vishay Sprague TR3D477M004C0060
Part No.:
TR3D477M004C0060
Description:
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
Comments
TR3D477M004C0060 Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)