Vishay Sprague TR3W157K020C0200
Part No.:
TR3W157K020C0200
Description:
CAP TANT 150UF 10% 20V 2924
Comments
TR3W157K020C0200 Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)