Vishay Sprague TR3W337K010C0100
Part No.:
TR3W337K010C0100
Package:
2924 (7360 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2924
Comments
TR3W337K010C0100 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)