Taitien TSEATCJANF-20.000000
Part No.:
TSEATCJANF-20.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TSEATCJANF-20.000000.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ CMOS
Comments
TSEATCJANF-20.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TS
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±4.6ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)