Taitien TTECDDJANF-10.000000
Part No.:
TTECDDJANF-10.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TTECDDJANF-10.000000.pdf
Description:
OSC VCTCXO 10MHZ 3.3V CMOS SMD
Comments
TTECDDJANF-10.000000 Specifications
Type:
VCTCXO
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
±10ppm
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)