Taitien TTETBCJANF-25.000000
Part No.:
TTETBCJANF-25.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TTETBCJANF-25.000000.pdf
Description:
OSC TCXO 25MHZ 3.3V CMOS SMD
Comments
TTETBCJANF-25.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TT
Package/Case:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
25 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)