Raltron Electronics TV2914A-LZ-0.28-16.384-5
Part No.:
TV2914A-LZ-0.28-16.384-5
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TV2914A-LZ-0.28-16.384-5.pdf
Description:
TCXO 16.384MHZ SMD
Comments
TV2914A-LZ-0.28-16.384-5 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
TV2914A
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
16.384 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.382" W (14.60mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)