Connor Winfield TVB602-050.0M
Part No.:
TVB602-050.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TVB602-050.0M.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
Comments
TVB602-050.0M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
TVB
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
50 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)