Taitien TWEAACSANF-12.800000
Part No.:
TWEAACSANF-12.800000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC VCTCXO 12.8MHZ 3.3V CLP SW S
Comments
TWEAACSANF-12.800000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TW
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)