Taitien TWEBBDJANF-10.000000
Part No.:
TWEBBDJANF-10.000000
Description:
OSC VCTCXO 10.0000MHZ 3.3V CMOS
Comments
TWEBBDJANF-10.000000 Specifications
Type:
VCTCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
±8ppm
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)