Taitien TWETMCSANF-19.200000
Part No.:
TWETMCSANF-19.200000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWETMCSANF-19.200000.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Comments
TWETMCSANF-19.200000 Specifications
Type:
TCXO
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)