Connor Winfield V802-074.1758M
Part No.:
V802-074.1758M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.V802-074.1758M.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.1758MHZ LVCMOS
Comments
V802-074.1758M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
V802
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
74.1758 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)