Connor Winfield V802-074.25M
Part No.:
V802-074.25M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.V802-074.25M.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVCMOS
Comments
V802-074.25M Specifications
Frequency:
74.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)