Connor Winfield V802-125.0M
Part No.:
V802-125.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.V802-125.0M.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVCMOS
Comments
V802-125.0M Specifications
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)