TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W68-X2Q10-10
Part No.:
W68-X2Q10-10
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.W68-X2Q10-10.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
Comments
W68-X2Q10-10 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
W6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
277 V