TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W92-X1110-15V
Part No.:
W92-X1110-15V
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.W92-X1110-15V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 415VAC
Comments
W92-X1110-15V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
W9
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
415 V