Raltron Electronics XCO583IV21-100.000-125.000
Part No.:
XCO583IV21-100.000-125.000
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.XCO583IV21-100.000-125.000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0-125.0MHZ LVCMO
Comments
XCO583IV21-100.000-125.000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
XCO
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
72mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)