Zilog Z8F2422AR020EG
Part No.:
Z8F2422AR020EG
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F2422AR020EG.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 64LQFP
Comments
Z8F2422AR020EG Specifications
Package/Case:
64-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Number of I/O:
46
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)