Zilog Z8F3221PM020EC
Part No.:
Z8F3221PM020EC
Package:
40-DIP (0.620", 15.75mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F3221PM020EC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Comments
Z8F3221PM020EC Specifications
Package/Case:
40-DIP (0.620", 15.75mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Speed:
20MHz
Number of I/O:
29
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)