Zilog Z8F3221VN020SG
Part No.:
Z8F3221VN020SG
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F3221VN020SG.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
Comments
Z8F3221VN020SG Specifications
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Number of I/O:
31
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)