Zilog Z8F3222AR020SG
Part No.:
Z8F3222AR020SG
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F3222AR020SG.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP
Comments
Z8F3222AR020SG Specifications
Package/Case:
64-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
20MHz
Number of I/O:
46
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)