Zilog Z8F4821VN020EG
Part No.:
Z8F4821VN020EG
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F4821VN020EG.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44PLCC
Comments
Z8F4821VN020EG Specifications
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Number of I/O:
31
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)