Zilog Z8F4823FT020EG
Part No.:
Z8F4823FT020EG
Package:
80-BQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F4823FT020EG.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 80QFP
Comments
Z8F4823FT020EG Specifications
Package/Case:
80-BQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Speed:
20MHz
Number of I/O:
60
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)