Zilog Z8F6421VN020EC
Part No.:
Z8F6421VN020EC
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F6421VN020EC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
Comments
Z8F6421VN020EC Specifications
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Packaging:
Tube
Speed:
20MHz
Number of I/O:
31
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)