Zilog Z8F6423FT020SC
Part No.:
Z8F6423FT020SC
Package:
80-BQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z8F6423FT020SC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80QFP
Comments
Z8F6423FT020SC Specifications
Package/Case:
80-BQFP
Packaging:
Tray
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Number of I/O:
60
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)